עדכון 1.06  - עדכונים והבהרות בנוגע ליצירת דמות:

השינוי/הבהרה הזו נכנסים בחלק הראשון של קובץ השיטה הכללי. [בתחתית החלק של "עלות רכישת תכונה היא כדלקמן"]

חשוב להדגיש - אם לא הוצאתם את כל נקודות התכונה שלכם עכשיו, הנקודות העודפות הופכות לנקודות זהב.

נקודות זהב יהיו שמישות החל מן החלק הבא ביצירת הדמות, החלק בו בוחרים מורשות תכונה; ניתן יהיה לצרף אותן לנקודות מורשת התכונה כדי לקנות מורשות 'חזקות יותר', או, אם תשמרו אותן בצד, הן ימשיכו הלאה לשלבים הבאים [ואם לקחתם מורשות תכונה שמעניקות נקודות זהב, גם אלו ימשיכו הלאה לשלבים הבאים].

זכרו שלאחר שסיימתם לחלק נקודות תכונה בשלב זה, לא תוכלו לחזור לאחור בהמשך ולחלק עוד נקודות, אף שיתכן שמורשות מסוימות [ובעיקר מורשות-תכונה] ישנו לכם את המספרים במידת מה.

....

עדכון 1.05 - עדכונים קלים במורשות:
חולמני [כללי \ מעניק 2 נקודות זהב]

הדמות חולמנית, ועלולה למצוא עצמה נופלת פנימה או החוצה מן האגדה בעתות של שקט/רגיעה. בכל תקופת מנוחה, יש לבדוק פעם אחת אם הדמות עברה מצב - בדיקת מיקוד ועוד מדיטציה כנגד מקדם של 10 עד 18. 10 - מנוחה קצרה בלבד במצב לחוץ, 11 - מנוחה בינונית במצב לחוץ, 12 - מנוחה ארוכה במצב לחוץ, 13 - מנוחה קצרה במצב רגוע, 14 - מנוחה בינונית במצב רגוע, 15 - מנוחה ארוכה במצב רגוע. מצב משעמם או מתמשך מגביר את הקושי באחד עד שלוש נקודות.
דמות חולמנית אינה יכולה להיות בעלת מיקוד גבוה מ- 6.

נחבא אל הכלים [כללי \ 6]

הדמות, ככל, איננה מובחנת על ידי מרבית העוברים והשבים - זה לא שלא רואים את הדמות, אלא שמתעלמים ממנה [אתגר 20 לשים לב לדמות, נבדק למול אבחנה ועוד הסקה]. עם זאת, שלושה סוגים/סיווגים של יצורים יבחינו בה באופן מיוחד [מושכת שומת לב, הדמות הנחבאת צריכה להצליח באתגר 20 שנבדק למול אמפתיה ועוד מיקוד] ויגיבו אליה באופן ברור [לדוגמה: חתולים, רוחות רפאים ואוטיסטים]. ההשפעה כוללת בני אגדה וסוף, אלא אם הם אחד הסוגים שאינם מושפעים.

אלא אם הדמות תעשה מאמצים אקטיביים [רעש משמעותי, פניה ישירה ומגע, מראה בולט במיוחד, אשר מורידים את דרוג האתגר להבחין בדמות מ- 18 ל- 10], הדמות תמשיך להיות בלתי מובחנת על ידי אחרים בעודה עוסקת בענייניה. יצוין כי אם הדמות מופיעה באמצעי אבטחה כלשהם, ההתעלמות עדיין תתקיים מצד גורמים בעלי תודעה, למרות שמכונות ומערכות חסינות לגמרי לנושא.

זיכרונות שיש ליצורים מן הדמות נוטים להתעמעם ולדעוך כדי כך, שתוך יום הם יתקשו מאוד לתאר אותה, ואחרי יממה ישכחו אותה כליל. מובן, שעמעום זה לא חל על אותם שלושה סוגים שמבחינים בדמות בברור. כמוכן, אם מישהו ניחן ביכולות זיכרון יוצאות דופן, יתכן וזיכרונו לא יתעמעם.

דמות שיש לה את המורשת 'נחבא אל הכלים' אינה יכולה לקחת מורשת על-טבעית של 'לא אנושי', ולהיפך.

דמות שיש לה 'נחבא אל הכלים' אינה יכולה להיות בעלת מורשת 'פרצוף מוכר''.

דמות שיש לה 'נחבא אל הכלים' אינה יכולה להיות בעלת תכונות שמעל לשמונה.

עדכון 1.04 - ויסות קל של מורשות קוסם ומכשף

קוסם [כללי \ 6]

הדמות אינה יכולה לקחת מורשת על-טבעית אחרת שעלותה יותר משתי נקודות, או כזו שמעניקה יותר משתי נקודות זהב.

בנוסף, כל כוחותיה העל-טבעיים של הדמות נחשבים לקסמים [כולל אלו שכבר נלקחו קודם לכן]. נדגיש כי מורשות על-טבעיות אינן כוחות על-טבעיים.

היות וכוחותיה של הדמות הם קסמים, למעשה מדובר בנוסחאות כלשהן [תשלובת של מילים, תנועות, וחומרים], שהדמות לומדת, ולדמות יש דרך לרשום נוסחאות אלו [על לוחות אבן, בספר, אולי אפילו בקעקועים על סנאי מחמד].

כל שימוש בכוח על טבעי של הדמות דורש הפעלה ארוכה חיצונית, ולכן כל שימוש בכוח על טבעי למעשה מפעיל את הכוח עוד פעמיים, בהתאם לחוקים הרגילים להפעלה חיצונית ארוכה.

בנוסף, לדמות יש עוד כוחות על-טבעיים נוספים מעבר לכל אלה שרכשה עד עתה. הסך הכולל של דרוגי העוצמה של הכוחות העל-טבעיים הנוספים הללו הוא 30, ואף אחד מן כוחות המדוברים אינו יכול להיות בדרוג עוצמה של יותר משמונה.

בנוסף, הדמות יכולה ללמוד כוחות נוספים מכתבים קסומים [תהליך שאיננו אוטומטי או פשוט, אך פשוט יותר ממרבית צורות אחרות ללמוד כוחות חדשים, אף שיש לו גם סכנות משונות משלו].

הספר/כלי/חפץ שבו רושם הקוסם את קסמיו חייב להיות אחד העוגנים שלו. בנוסף, האמצעי החשוב הזה מחזיק בתוכו את אחת מנקודות העוצמה האגדתית של הדמות, ונקודה זו זמינה לדמות רק כאשר האמצעי החשוב הזה נמצא בפועל בידיה.

מכשף [כללי \ 14]

הדמות אינה יכולה לקחת מורשת על-טבעית אחרת שעלותה יותר מנקודה אחת, או כזו שמעניקה יותר מנקודת זהב אחת.

בנוסף, כל כוחותיה העל-טבעיים של הדמות נחשבים לקסמים [כולל אלו שכבר נלקחו קודם לכן].  נדגיש כי מורשות על-טבעיות אינן כוחות על-טבעיים.

היות וכוחותיה של הדמות הם קסמים, למעשה מדובר בנוסחאות כלשהן [תשלובת של מילים, תנועות, וחומרים], שהדמות לומדת, ולדמות יש דרך לרשום נוסחאות אלו [על לוחות אבן, בספר, אולי אפילו בקעקועים על סנאי מחמד].

כל שימוש בכוח על טבעי של הדמות דורש הפעלה ארוכה חיצונית, ולכן כל שימוש בכוח על טבעי למעשה מפעיל את הכוח עוד פעמיים, בהתאם לחוקים הרגילים להפעלה חיצונית ארוכה.

בנוסף, לדמות יש עוד כוחות על-טבעיים נוספים מעבר לכל אלה שרכשה עד עתה. הסך הכולל של דרוגי העוצמה של הכוחות העל-טבעיים הנוספים הללו הוא 60, ואף אחד מן כוחות המדוברים אינו יכול להיות בדרוג עוצמה של יותר משש-עשרה.

בנוסף, הדמות יכולה ללמוד כוחות נוספים מכתבים קסומים [תהליך שאיננו אוטומטי או פשוט, אך פשוט יותר ממרבית צורות אחרות ללמוד כוחות חדשים, אף שיש לו גם סכנות משונות משלו].

הספר/כלי/חפץ שבו רושם המכשף את קסמיו חייב להיות אחד העוגנים שלו. בנוסף, האמצעי החשוב הזה מחזיק בתוכו שתיים מנקודות העוצמה האגדתית של הדמות, ונקודה זו זמינה לדמות רק כאשר האמצעי החשוב הזה נמצא בפועל בידיה.

עדכון 1.03 - הוספת כוח על טבעי

דבר אלי בפרחים

טווח: קרוב /בלתי מוגבל [קשר מיסטי]

מטרה: מישהו אחד, איפשהו.

משך: סצנה

התנגדות: כן [רצון ועוד אמפטיה כנגד מיקוד ועוד מדיטציה]

דרוג עוצמה: 5

השפעה: המשתמש בכוח מסוגל לתקשר בשיחה עם ישות תבונית אחת אחרת. אם הדמות לא מסכימה, יש צורך בבדיקת אתגר.

השימוש בכוח על טבעי זה דורש כי למשתמש בכוח יהיה ביטוי לשם האמתי של ישות אחרת. הביטוי הזה הוא חפץ אומנותי מתאים, שהדרוג להכנתו גבוה [איפשהו בין 14 ל- 20, ככל הנראה]. הכוח מאפשר לתקשר עם אותה ישות ספציפית, ולא משנה היכן היא נמצאת, ולא משנה היכן המשתמש בכוח נמצא.

להבדיל ממרבית הכוחות האחרים, כוח זה דורש תמיד הפעלה ארוכה, שהן הוא דורש התמקדות וריכוז בחפץ מייצג, שהוכן מראש, ואשר מבטא את השם האמתי של הדמות האחרת. המשמעות היא שניתן בתמורה לנקודת אגדה אחת לפנות אל אותה ישות אחת אחרת 5 פעמים לפני שהמשתמש בכוח מתעורר/נרדם. אחד השימושים לכך הוא ניסיון להתגבר על התעקשותה של המטרה שלא לתקשר עם מפעיל הכוח.

עדכון 1.02 - תוספת מורשות

המגדל [כללי \ מעניק 3 נקודות זהב]

הדמות מוסיפה לחבילת הקלפים שלה את קלף הארקנה הגדולה, 'המגדל'. כאשר קלף זה נשלף הדמות נכשלת מיד במה שניסתה לעשות בפעולתה. אם הדמות שלפה יותר מקלף אחד, היא חייבת להשתמש בקלף הזה. לשם דגש: מעשיות חייבות לעשות שימוש בקלף זה במצבים מסוימים, ללא תמורה של נקודות זהב!

השוטה [כללי \ מעניק נקודת זהב 1]

הדמות מוסיפה לחבילת הקלפים שלה את קלף הארקנה הגדולה, 'השוטה'. לקלף זה יש ערך של 0. כאשר קלף זה נשלף, אם הדמות בכל זאת מצליחה באתגר, יש לה "פלוס 4" לתוצאות - אולי פלוס 4 לנזק, אולי פלוס 4 למה שנספג, אולי פלוס 4 לדרוג הכוח לצורכי חישוב השפעתו, וכו'. זו השפעה גמישה והדמות מחליטה לגבי ביטוי התוסף הזה. אם הדמות שלפה יותר מקלף אחד, היא חייבת להשתמש בקלף הזה, אלא אם נשלף גם המגדל [ואז חובה להשתמש במגדל]. לשם דגש: מעשיות חייבות לעשות שימוש בקלף זה במצבים מסוימים, ללא תמורה של נקודות זהב!!

בדיקת עדכון 1.01

גרסאת אלפא 1.0

  1. יומן העדכונים נפתח.
  2. יש צורך במכאניקת XP