Published using Google Docs
І НТЕГРОВАНИЙ УРОК З МАТЕМАТИКИ.doc
Updated automatically every 5 minutes

І НТЕГРОВАНИЙ УРОК З МАТЕМАТИКИ , ПРИРОДОЗНАВСТВА ТА МАЛЮВАННЯ В 3 КЛАСІ

Тема : закріплення вивчених випадків множення та ділення .

           Вивчення життя бджоли .

           Малювання бджілки.

Мета : формувати обчислювальні навички позатабличного множення ,

            удосконалювати вміння виконувати ділення в межах 1000 для

            випадків , які зводяться до табличних ; розвивати мислення ,розумові

            здібності , культуру математичного мислення; ознайомити із життям

            бджоли , виховувати працелюбність , доброту , щедрість, естетичний

            смак ,дбайливе ставлення до природи.

Тип уроку :закріплення знань , умінь , навичок учнів.

Обладнання: малюнки бджілки та квітів, картки для індивідуальної роботи ,

         японський математичний кросворд , олівці та фломастери, картки для

         роботи в групах , фонограма пісні „ Бджілка”

                                                 Хід уроку.

  1. Організація класу.

Учитель : Любі діти , у наш клас

                 Завітали люди щирі.

                 Привітаймо , в добрий час

                 Гостей посмішкою й миром.

Учень :    Ми вам раді, люди добрі!

                 І вітаєм щиро вас

                Та запрошуєм ласкаво

                На урок у третій клас.

Учитель :Сядьте зручно . усміхніться ,

                І на мене подивіться.

               Зробимо в науку крок –

               Починаємо урок.

                     Девіз нашого уроку :

Міркуємо – швидко!

Лічимо – точно !

Відповідаємо – правильно !

Пишемо – гарно!

 - Покажіть , з яким настроєм ви розпочинаєте урок ?

( Діти показують схему , що відповідає їхньому настрою).

- Так , настрій у всіх гарний . то ж і робота буде ладна.

I I. Мотивація навчальної діяльності.

 ( Метод зацікавлення)

природознавство та малювання. До нас на урок завітала гостя.

I група            II група               III група                 IV група

( 1 буква)       ( 2 буква)            ( 3 буква )              ( 4 буква)

12 . 4                  17   3                     19   2                     16   2

    + 2                     + 9                          +2                         - 2

   : 10                     : 10                         : 10                       : 10

   (5)                       (6)                          (4)                         (3)

V група            VI група

 ( 5 буква)         (6 група)

  11   6                 11    7

     + 4                      + 3

      : 10                    : 10

      ( 7)                     (8)

Ж       Д      И      А      Б      К       О       М      Л

 4        6        2       8      5       9        3       10       7

  1. До якого царства відноситься бджола ?

а) царство рослин;

б) царство тварин.

    2.  До якої групи тварин належить бджола ?

         а) комахи;

         б) комахи.

     3. Скільки ніг у комах ?

         а) 6 ніг;

         б) 8 ніг.

   4. Яка будова бджоли?

        а) голова , черевце  ;

        б) голова , грудка, черевце.

    - Молодці , маєте добрі знання з природознавства .

   - А тепер послухаємо доповнення „Дослідника”.

        У народі бджолу називають святою ,тому що вона згадується в Біблії понад 60 разів. Це надзвичайно корисна комаха. Вона дає поживний цілющий мед , віск, який використовується у парфумерії , для виготовлення ліків. У народній медицині цінується бджолиний клей – прополіс , квітковий пилок, що їх комахи збирають з рослин.

   III . Оголошення теми та очікуваних навчальних результатів.

                      - графічний диктант

     1   1               - хвилинка каліграфії

    5  + 4 = ?       - розв’язування виразів

                           - потанцюємо

                           - побуваємо в гостях

  !                       - розв’яжемо цікаве завдання

                     -  малювання

 закріпимо вивчені випадки множення та ділення, навчимося цікавим способом малювати бджолу.

А щоб дізнатися, яких успіхів досягне кожен із вас на уроці, будемо

 збирати мед ( тобто свої досягнення) і його кількість позначати на шкалі у грамах. 1 бал – 1 г

Ми вже дружно і точно розв’язали кросворд , виконали тести , тому кожен

зібрав по 1 г

IV. Організація  виконання плану діяльності.

  1. Бджілка збирає мед на квітах кульбаби. Допоможемо їй і виконаємо графічний диктант, перевіривши чи притаманні вам риси працелюбності, уважності , старанності , які є у бджоли.

                                                    Діти порівнюють із зразком , оцінюють

                                                    свою  роботу. Висловлюють думку асоціації.

                                                     (1 бал)

  1. Полюбляє бджілка збирати мед і на квітах липи , де нас чекає хвилинка каліграфії.

   „ До доброї душі і краси і чужі бджоли з роєм прививаються” – говорили в давнину . Давайте попрацюємо так ,щоб і нашій гості сподобались ваші роботи.

     Згадаємо, скільки пар ніг у бджоли. Каліграфічно запишіть три  трійки у зошиті.

  1. 3  3

    А тепер напишемо трійку простим олівцем на аркуші і відкладемо його.

Слово надається дослідникам, які відшукали приклади магічного значення числа 3 .

Лінивий тричі                                                                     Тризуб

одне робить.                              3                                       Бог любить трійцю.

Де двоє - там рада,                                                         Ану вставай, чоловіче,

де троє – там зрада.                                                       третій півень кукуріче.

  1. А зараз ми біля квітів будяка . Спочатку послухаємо повідомлення

 „ дослідників”.

       Заводячи пасіку , обирали зручне місце для бджіл поблизу дерев і кущів, щоб мали де сідати рої , а також , щоб місце було добре освітлене  сонцем. І дуже добре, коли неподалік квітло гречане поле . „ Мед і гречка – брат і сестра” – говорили пасічники.

  -  Пасіка у нас є .Давайте і ми посадимо гречане поле для нашої бджілки. А квітами будуть правильно розв’язані вирази. Працювати будемо за варіантами.

  1варіант                                                 2 варіант

С. 70 № 466 (2 і 3 стовпчики)               С. 70 3467 (2 і 3 стовпчики)

                 Із збірника під редакцією С.Я.Рябової.

   95     27                                                        64  61

   78     77                                                        90  73

   84     60                                                        93  96

( Перевірка : хто правильно розв’язав прикріплює білу квітку на магнітну дошку , утворюючи гречане поле і піднімається на 3 клітини вгору ).

                         Фізкультхвилинка.

( Танцювальні рухи під пісню  А.Гроссе „Бджілка”)

 

  1.      Бджілка збирає мед і на квітах соняха і запрошує нас у найпотаємніше

 і найскладніше місце у вулику - „ Пологовий будинок”. Прослідкуємо , як же з’являється на світ маленька бджілка. Є в бджолиній сім’ї матка , яка

народжує приблизно 100 тисяч робочих бджіл. Спочатку з’являється яєчко ,потім воно перетворюється на личинку , личинка на лялечку, і дивись , з’явилась на світ маленька бджілка. Від початку і до кінця, тобто до появи бджоли на світ минає 21 день. Та робочі бджоли швидко спрацьовуються, адже у них дуже тяжка праця і тому вони живуть недовго.

    Послухаємо „Дослідників

„ Щоб зібрати 100 г меду , бджола облітає майже 1 мільйон квіток пролітаючи при цьому приблизно 40 000 км . Вік робочої бджоли 30 – 40 днів”

 

   - Бджілкам побажаємо довголіття , а самі розв’яжемо задачу.

    8 бджілок принесли по 7 г меду кожна , а 5 бджілок по 6 г меду .На скільки грамів меду більше принесли 8 бджіл , ніж 5 ?

( Розбір задачі .)

2 варіант – самостійний запис розв’язку.

1 варіант – перефразувати запитання задачі таким чином , щоб останньою дією було додавання і записати розв’язок )

Перевірка. 2 бала – хто правильно розв’язав.

  1. Розв’язавши завдання , яке розташувалося на квітках конюшини , ми

дізнаємось про швидкість , з якою бджола летить до квітки.

-Розв"яжемо „ланцюжок” на картках , працюючи у групах. ( 1 бал хто

перший)

 8        8       4       2        2       1

3         7       2       23     =     65

- З такою швидкістю летить бджола до квітки.

6. Остання квітка , на якій ми зупинимось акація.

   Ми гарно працювали , завдання старанно виконували , настав час і помалювати. Повернемося до каліграфічно записаної трійки на аркуші і перетворимо  її на бджілку.

3

( Вчитель демонструє послідовність виконання роботи . Розфарбовують самостійно.)

 побачив роботи наступних учнів. ( називаю прізвища).

V. Рефлексія , оцінювання результатів уроку.

 - Ми виконали всі заплановані завдання. Як ви думаєте , чому нам вдалося це зробити?

- Дійсно , адже ми працювали згідно девізу.

Підрахуйте , скільки грамів меду зібрав кожен із вас (повідомлення результатів).

VI. Домашнє завдання.

   - Візьміть зошити з друкованою основою,  відкрийте їх на закладинці. Домашнє завдання відмічене:  

 ( С.56 № 113 №114             №116)

  Бджілка кожному дарує закладку із своїм портретом  і вірш.

 Г.Чубач „Бджілка”

Жаль ,- жалілася бджола,

Я у лісі не жила,

Я не вчилася у школі,

Бо збирала мед у полі,

Але з дітками дружу,

Їм співаю : „Жу – жу – жу”.