Тематичне оцінювання №1
Температура. Внутрішня енергія тіла. Теплопередача.
Мета.
Навчальна. Перевірити рівень знань теоретичного матеріалу та вміння і навичок розв’язування задач учнями.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення.
Виховна. Виховувати культуру оформлення розв’язків задач.
Тип уроку. Перевірка знань, умінь, навичок.
Дидактичні матеріали:
План
Хід уроку
Підписуємо роботи.
Ознайомлення з правильними відповідями та розв’язками задач.
Запитання 13.1. Що таке матерія? Які існують види матерії?
Запитання 13.2. Що таке речовина? Назвіть речовини, з яких складаються такі тіла: підручник, олівець, склянка, автомобіль.
Запитання 13.3. Чим пояснюється той факт, що існують мільйони різних речовин?
Запитання 13.4. Скільки видів атомів відомі науці? Що ви знаєте про розмір атомів і молекул?
Запитання 13.5. Порівняйте молекули простих та складних речовин та вкажіть ознаку їх відмінності.
Запитання 13.6. Дайте визначення поняттю “фізичне тіло”. Наведіть приклади фізичних тіл.
Запитання 13.7. Як можна довести, що між частинками речовини існують проміжки?
Запитання 13.8. Що називають тепловим рухом?
Запитання 13.9. Дайте визначення дифузії та наведіть приклади.
Запитання 13.10. За яких умов притягання між молекулами (атомами, йонами) стає помітним?
Запитання 13.11. Сформулюйте основні положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини.
Запитання 13.12. Чому тверді тіла та рідини не розпадаються на окремі частинки?
ДКР онлайн. Температура. Внутрішня енергія. Теплопередача Відповіді учнів
Матеріал для повторення. Ф7 Урок 03. Початкові відомості про будову речовини.
Матеріал для повторення. Ф7 Урок 04. Основні положення атомно-молекулярного вчення про будову речовини.
Усне опитування по запитаннях до уроку.