VšĮ “Motobaltija”

mts2017kns-logo.png

BMW MOTOTOURISM SPRINT 2017 KAUNAS REGLAMENTAS

Pilna versija

ver. 20170521

Organizatoriai palieka teisę keisti reglamentą iki renginio dienos. Tokiu atveju pranešimas apie pakeitimą bus publikuojamas renginio oficialiame puslapyje

(http://www.mototourism-rally.lt/mts2017kns/)

BENDRA INFORMACIJA

ĮVADAS

BMW Mototourism Sprint Kaunas (MTS) – tai nuotykinis, kultūrinis, intelektualus mototuristinis ralis, kurio metu dalyviai važiuoja motociklais po Kauno regioną, aplanko įdomias istorines, kultūros ir paveldo vietoves ir už organizatorių pateiktų užduočių įvykdymą gauna taškus. Dalyvių komanda, surinkusi daugiausiai balų, laimi.

PAGRINDINĖ INFORMACIJA

RENGINIO PROGRAMA

10:00  pradžia. Komandos patvirtina registracija, bendrauja, mėgaujasi Lavazza kava ir užkandžiais, domisi įspūdingais BMW motociklais

11:00  startinis žodis. Registracijos pabaiga, dalyviai kviečiami startiniam žodžiui išklausyti.

11:30-12:00 startas. Dalyviams pateikiamos užduotys, komandos suplanuoja maršrutus ir kelionės prasideda.

16:30-17:00 finišas. Finišavus, atžymi atvykimo laiką ir atiduoda užduočių knygeles organizatoriams. Kol rezultatai bus paskaičiuoti, dalyviai ilsisi, dalijasi kelionės įspūdžiais,  mėgaujasi kava ir bendrauja.

18:00 apdovanojimai

19:00 pabaiga

1. BENDROS TAISYKLĖS

1.1. Kelionė turi trukti ne ilgiau kaip 5 val.

1.2. Dalyvauja visų tipų motociklais. Dalyviai ir motociklai turi turėti visus dokumentus, kuri reikalingi pagal įstatymą dalyvauti eisme.

1.3. Renginys nėra sportinis. Dalyviai važiuoja bendro naudojimo keliais ir privalo griežtai laikytis ir pilnai vadovautis KET.

1.4. Renginys vyks po Vlniaus regioną (nuotolis iki ~70 km).

1.5. Komandinis renginys. Dalyvių komandas sudaro 2-5 motociklai (2-10 komandos narių). Kiekvienai komandai vadovauja komandos kapitonas.

2. SAUGUMAS

2.1. KIEKVIENAS RENGINIO DALYVIS PRIVALO GRIEŽTAI LAIKYTIS KET, VAŽIUOTI SAUGIAI IR ATSAKINGAI.

2.2. Tai NE sporto renginys.  Dalyviai važiuoja bendro naudojimo keliais. Kad ir kur būtų reikalaujama kitaip, dalyviai privalo griežtai laikytis ir pilnai vadovautis KET, kaip įprasti kelių eismo dalyviai. Dalyviai pilnai prisiima atsakomybę už galimus pažeidimus arba kitas dalyvavimo renginyje pasekmes.

2.3. Vairuotojai ir motociklai turi turėti visus dokumentus (galiojantį vairuotojo paž. su atitinkama kategorija, tech. apž., draudimą ir kt.), leidžiančius dalyvauti eisme, motociklai turi būti techniškai tvarkingi.

2.4. Dalyviai privalo turėti tinkamą motociklinę aprangą (šalmas, pirštinės, batai, kelių ir alkūnių apsaugos).

2.5. KAPITONAS yra komandos narys, kuris:

2.5.1. Inicijuoja komandos kelionę ir vadovauja komandai kelionės metu.

2.5.2. Užtikrina, kad visi vairuotojai turi visus dokumentus, leidžiančius dalyvauti eisme, kad motociklai yra techniškai tvarkingi.

2.5.3. Užtikrina, kad komanda važiuoja saugiai, atsakingai ir laikosi KET.

2.6. Komanda privalo klausyti kapitono nurodymų saugumui užtikrinti. Jeigu komanda nevykdo kapitono saugumo nurodymų, ir kapitonas mato, kad negali užtikrinti komandos saugaus eismo, KAPITONAS privalo pranešti organizatoriams ir tuomet tokios komandos dalyvavimas renginyje bus sustabdytas, o komanda nebebus laikoma dalyve.

2.7. Esant įtarimams, kad komanda važiuoja nesaugiai, Teisėjai palieka teisę naudoti bet kokią papildomą vaizdinę arba kitą informaciją (pvz. kitų dalyvių filmuotą medžiagą) ir subjektyviai remiantis ja, taikyti baudos balus arba komandos diskvalifikaciją savo nuožiūra.

3. OFICIALŪS INFORMACIJOS ŠALTINIAI

3.1. Oficialus MTS internetinis puslapis – www.mototourism-rally.lt. Šiame puslapyje skelbiama oficiali informacija apie Mototurism Sprint, bei oficialūs renginio dokumentai, naujienos bei nugalėtojai.

3.2. Visa informacija bus skelbiama lietuvių kalba

4. REGISTRACIJA ir DALYVIŲ MOKESČIAI

4.1. Tam kad dalyvauti renginyje, dalyviai privalo užsiregistruoti svetainės www.mototourism-rally.lt bei pervesti starto įnašą (dalyvio mokestį) VŠĮ „Motobaltija“. Įmoka atliekama renginio puslapyje, internetinės bankininkystės pagalba, panaudojant UAB “Paysera” paslaugą.

4.2. Registracija galioja iki 2017 04 27 d.

4.3. Pasiekus dalyvių limitą registracija gali būti sustabdyta ankščiau.

4.4. Registracija laikoma patvirtinta tik pervedus startinį įnašą.

4.5. Registracijos data laikoma startinio įnašo pervedimo data.

4.6. Starto įnašo dydžių informacija skelbiame ralio internetiniame puslapyje

4.7. Visi užsiregistravę vairuotojai sutinka su šio Reglamento nuostatais ir prisiima pilną atsakomybę už visas galimas pasekmes, susijusios su dalyvavimu šiame renginyje. Organizatoriai neprisiima jokios atsakomybės už dalyvio elgesį renginio metų ir už galimas pasekmes, susijusios su dalyvavimu šiame renginyje.

4.8. Komandos pavadinimas privalo atitikti  žiniasklaidos normas. Organizatoriai palieka teisę neregistruoti komandos su (pagal jų nuomonę) netinkamu pavadinimu.

5. ŽIURI

5.1. Organizatoriai paskiria Žiuri iš 3 narių (žiuri pirmininkas ir du nariai). Žiuri prižiūri šių taisyklių vykdymą, paskelbia nugalėtojus ir įteikia apdovanojimus.

5.2. Žiuri sprendimai yra vienareikšmiai ir neginčijami. Iškilus ginčams jie yra sprendžiami vietoje. Sprendimui priimti yra skiriamos ne daugiau kaip 10 minučių. Žiuri savo nuožiūra (visiem trim sutarus) gali skirti baudos taškus už beprasmius ginčus. Priėmus nutarimą Žiuri nariai užpildo ir pasirašo atitinkamą nuobaudos aktą, kuris yra pridedamas prie visų dokumentų ir yra nenuginčijamas.

5.3. Žiuri gali diskvalifikuoti komandą, jei turi įtarimų, kad buvo grubiai pažeistos renginio arba KET taisyklės.

6. NOMINACIJOS

6.1. 1, 2, 3 vietos

6.2. 3 KPD nominacijos

6.3. Kitos nominacijos, klurios gali būti įsteigti rėmėjų, ir kurios dažnai nepriklauso nuo rezultatų. Šių nominacijų laimėtojai renkami ir skelbiami rėmėjų atstovų.

7. KOMANDOS ir DALYVIAI

7.1. Renginyje gali dalyvauti komandos, kurių sudėtyje yra nuo 2 iki 5 motociklų. Keleiviai yra taip pat laikomi komandos nariais.

7.2. Komanda privalo turėti komandos kapitoną, kuris:

7.2.1. Atstovauja komandą visuose klausimuose (nuo registracijos iki rezultatų skaičiavimo).

7.2.2. Inicijuoja komandos kelionę ir vadovauja komandai kelionės metu.

7.2.3. Užtikrina, kad visi vairuotojai turi visus dokumentus, leidžiančius dalyvauti eisme ir kad motociklai yra techniškai tvarkingi.

7.2.4. Užtikrina, kad komanda važiuoja saugiai, atsakingai ir laikosi KET.

7.3. Komanda privalo klausyti kapitono nurodymų saugumui užtikrinti. Jeigu komanda nevykdo kapitono saugumo nurodymų, ir kapitonas mato, kad negali užtikrinti komandos saugaus eismo, KAPITONAS privalo pranešti organizatoriams. Tuomet tokios komandos dalyvavimas renginyje bus sustabdytas, o komanda nebebus laikoma dalyve.

7.4. Komandos nariai privalo važiuoti kartu, kartu lankyti pasirinktus objektus. Jeigu dėl techninių nesklandumų ar kitų priežasčių komandoje lieka tik vienas narys, apie tai privaloma nedelsiant informuoti organizatorius. Komanda, kurioje liko tik vienas narys, diskvalifikuojama.

8. NAUDOJAMOS PRIEMONĖS

8.1. Kiekviena komanda prieš startą privalo pasirūpinti techninėmis priemonėmis, leidžiančiomis įvykdyti teisingą taškų skaičiavimą ir įrodyti organizatorių numatytų užduočių įvykdymą.

8.2. Ralio metu naudojamos priemonės:

8.2.1. Išmanusis telefonas su galimybe fotografuoti bei mobilaus interneto ryšiu, kad būtų galimybė išsiųsti nuotraukas į organizatorių pateiktą el. paštą.

8.2.2. Užduočių Knyga - organizatorių pateikiami objektų ir užduočių aprašymai. Pateikiami starto metu.

8.2.3. Kelionės Lapas - lapas, kuriame komandos registruoja aplankytus objektus, atliktas užduotis ir t.t. Pateikiama registracijos patvirtinimo metu. Dalyvių komandos paketo sudėtyje. Žr. detaliau sk. "KOMANDOS STARTINĖ PAKUOTĖ"

9. KOMANDOS STARTINĖ PAKUOTĖ

9.1. Pakuotės sudėtyje pateikiama visa medžiaga, reikalinga komandos dalyvavimui.

9.2. Visos užsiregistravusios komandos gaus pakuotę registracijos patvirtinimo metu starto vietoje.

9.3. Pakuotės sudėtis:

9.3.1. Registracijos Lapas (RL) - kuriame išvardinti visi faktiškai dalyvaujantys komandos nariai. Pasirašomas visų komandos narių ir kapitono atskirai dėl sutikimo su dalyvavimo sąlygomis.

9.3.2. Kelionės Lapas (KL) -  lapas, kuriame komandos registruoja aplankytus objektus, atliktas užduotis ir t.t. Pagal jį skaičiuojami komandos rezultatai.

9.3.3. Komandos numerio lipdukai. Turi būti užklijuoti ant visų motociklų priekinių stiklų per vidurį. Tik tuo atveju, jei motociklas neturi priekinio stiklo ar skydelio, lipdukas turi būti užklijuotas bet kurioje kitoje motociklo matomoje vietoje.

9.3.4. Ralio dalyvio lipdukai. Atminimui, ralio metu klijuoti neprivaloma, bet rekomenduojama.

9.3.5. ID kortelės - kortelės, patvirtinančios oficialų ralio dalyvį (kiekvienam komandos dalyviui). Turi būti nešiojama viso rengino metu.

10. RENGINIO EIGA

10.1. REGISTRACIJOS PATVIRTINIMAS

10.1.1. Registracijos patvirtinimas vyksta nuo 9:30 iki 11:30.

10.1.2. Registracijos patvirtinimo eiga:

10.1.2.1. Komanda atvyksta į  ralio starto vietą ir saugiai prisiparkuoja (parkavimosi vietos bus nurodytos MTS pagalbininkų), neblokuojant kitų motociklų išvažiavimo kelio.

10.1.2.2. Komanda gauna iš organizatorių Registracijos Lapą. Jis turi būti užpildytas, pasirašytas visų narių ir kapitono ir pateiktas organizatoriams.

10.1.2.3. Organizatoriai išduoda komandai Startinę Pakuotę. Žr. detaliau sk. "KOMANDOS STARTINĖ PAKUOTĖ"

10.1.2.4. Kapitonas padaro bent savo motociklo odometro nuotrauką ir išsiunčia el. paštu:

10.1.2.4.1. Nuotraukoje turi aiškiai matytis:

10.1.2.4.1.1. Kelionės Lapo dalis su komandos numeriu

10.1.2.4.1.2. Odometro parodymai su galimybė pamatyti odometro matavimo vienetus (km ar mylios)

10.1.2.4.2. Kapitonas išsiunčia odometro nuotrauką organizatoriams el. paštu:

10.1.2.4.2.1. El. pašto adresas: mts@mototourism-rally.lt

10.1.2.4.2.2. Laiško pavadinimas turi būti TIKSLIAI toks: ”KOMANDOS_NR start” (be kabučių). Pvz. jeigu komandos Nr. yra 203, tai laiško pavadinimas turi būti toks: “203 start”.

10.1.2.4.3. Nuotrauka turi būti išsiųsta ne vėliau kaip 10 min. po starto laiko.

10.1.2.4.4. Nuotrauka turi būti saugoma iki ralio pabaigos.

10.1.2.5. Komanda ant visų motociklų priek. stiklų (jei nėra, matomoje vietoje) užklijuoja lipdukus su komandos numeriu.

10.1.2.6. Komanda laukia starto pradžios.

10.2. STARTAS

10.2.1. Komandų startai vyksta nuo 11:30 iki 12:00. Tai nėra startas vienu metu. Kiekvienos komandos startas pažymimas atskiru laiku, todėl kiekviena komanda gali startuoti jai patogiu momentu.

10.2.2. Starto eiga:

10.2.2.1. Komanda pateikia organizatoriams Kelionės Lapą.

10.2.2.2. Organizatoriai pažymi starto laiką ir išduoda komandai Užduočių Knygą su objektais. Nuo šio momento komanda laikoma startavusia.

10.2.2.3. Komanda sudėlioja savo kelionės maršrutą, siekiant aplankyti objektus ir surinkti kuo daugiau taškų (atsižvelgiant į turimą 5 val. laiko normą ir saugų važiavimą pagal KET) ir leidžiasi į kelionę.

10.3. KELIONĖ

10.3.1. Kelionė trunka 5 val., t.y. jeigu komandos starto laikas yra 11:50, ji turi finišuoti iki 16:50. Jeigu komandos važiavimas trunka daugiau negu 4 val, priklausomai nuo finišavimo laiko jai taikomi baudos taškai (žr. žemiau). Jeigu kelionė viršija 5 val., komanda laikoma nefinišavusia.

10.3.2. Kelionės metu komandos aplanko Užduočių Knygoje pateiktus objektus. Kad objektas būtų “užskaitytas”, turi būti tiksliai įvykdyti visi reikalavimai ir užduotys (pateikti Užduočių Knygoje).

10.3.3. Atvykus į objektą:

10.3.3.1. Vienas komandos narys padaro nuotrauką(-as) ir išsiunčia el. paštu.

10.3.3.1.1. Nuotraukoje turi aiškiai matytis visi kiti komandos nariai. Be to, nuotrauka(-os) turi atitikti Užduočių Knygoje aprašytus reikalavimus. Tuo atveju, jeigu komandoje yra tik du nariai, nuotraukoje turi matytis abudu dalyviai (pvz. asmenukė).

10.3.3.1.2. Nuotrauka turi būti išsiųsta el. paštu:

10.3.3.1.2.1. El. pašto adresas: mts@mototourism-rally.lt

10.3.3.1.2.2. Laiško pavadinimas turi būti TIKSLIAI toks: ”KOMANDOS_NR OBJEKTO_NR” (be kabučių). Pvz. jeigu komandos Nr. yra 203, ir nuotrauka padaryta objekte 17, tai laiško pavadinimas turi būti toks: “203 17”

10.3.3.1.3. Nuotrauka turi būti išsiųsta iki Kelionės Lapo pridavimo finiše.

10.3.3.1.4. Nuotrauka turi būti saugoma iki ralio pabaigos.

10.3.3.2. Pažymi aplankytą objektą Kelionės Lape. SVARBU: Objektų žymėjimo eiliškumas turi atitikti jų lankymo eiliškumą.

10.3.3.3. Įdėmiai perskaito susijusią užduotį Užduočių Knygoje ir pažymi atlikimo rezultatą (atsakymo variantas, antspaudas, parašas ir t.t.) Kelionės Lape.

10.4. FINIŠAS

10.4.1. Kiekviena komanda turi finišuoti ne vėliau kaip per 5 val. po savo starto laiko.

10.4.2. Komandos gali finišuoti ir anksčiau.

10.4.3. Viršijus laiko normą komanda laikoma nefinišavusia. Jeigu komandos važiavimas trunka daugiau negu 4 val, priklausomai nuo finišavimo laiko jai taikomi baudos taškai (žr. žemiau).

10.4.4. Finišavimo eiga:

10.4.4.1. Komanda atvyksta į renginio vietą ir saugiai prisiparkuoja.

10.4.4.2. Kapitonas nedelsiant atvyksta prie registracijos vietos ir pateikia Kelionės Lapą. Teisėjas užfiksuos finišavimo laiką ir uždės antspaudą Kelionės Lape.

10.4.4.3. Kapitonas padaro savo motociklo (to paties, kaip ir starto metu)  odometro nuotrauką ir išsiunčia el. paštu:

10.4.4.3.1. Nuotraukoje turi aiškiai matytis:

10.4.4.3.1.1. Komandos Kelionės Lapo dalis su komandos numeriu ir teisėjo finišo antspaudu.

10.4.4.3.1.2. Odometro parodymai su galimybe pamatyti odometro matavimo vienetus (km ar mylios)

10.4.4.3.2. Kapitonas išsiunčia odometro nuotrauką organizatoriams el. paštu:

10.4.4.3.2.1. El. pašto adresas: mts@mototourism-rally.lt

10.4.4.3.2.2. Laiško pavadinimas turi būti TIKSLIAI toks: ”KOMANDOS NR_finish” (be kabučių). Pvz. jeigu komandos Nr. yra 203, tai laiško pavadinimas turi būti toks: “203 finish”.

10.4.4.3.3. Nuotrauka turi būti išsiųsta iki Kelionės Lapo pridavimo rezultatų skaičiavimui.

10.4.4.3.4. Nuotrauka turi būti saugoma iki ralio pabaigos.

10.4.4.4. Komanda (ne vėliau, nei per 15 min. po finišavimo) priduoda teisėjams pilnai užpildytą Kelionės Lapą rezultatų skaičiavimui

10.4.4.5. SVARBU: Rezultatų skaičiavimas vyks atskirai nuo dalyvių. Todėl svarbu užtikrinti, kad teisėjams tvarkingai pateikta visa informacija. Pasitikrinimui:

10.4.4.5.1. Išsiųstos starto ir finišo odometrų parodymo nuotraukos.

10.4.4.5.2. Išsiųstos visos aplankytų objektų nuotraukos.

10.4.4.5.3. Komandos Kelionės Lapas pilnai užpildytas ir pateiktas teisėjams

10.4.4.6. Komanda atsiima diplomus ir laukia apdovanojimų.

10.4.4.7. Esant klausimams, teisėjai gali susisiekti su komandos Kapitonu komandos telefonu (nurodytu registracijos metu). Nepavykus susisiekti 2 kartus, teisėjai palieka teisę traktuoti rezultatus pagal savo nuožiūrą ir jų sprendimas būtų neginčijimas.

10.4.4.8. Skaičiavimo taisyklės pateiktos sk. REZULTATŲ SKAIČIAVIMO TAISYKLĖS

10.4.4.9. Jeigu komanda užima prizinę vietą, apdovanojimų metu ji kviečiama į sceną. Komandai per 10 min. nepasirodžius scenoje, organizatoriai palieka teisė prizo bei diplomo nebeteikti.

11. REZULTATŲ SKAIČIAVIMO TAISYKLĖS

11.1. [Komandos rezultatas] = [Taškų suma už įvykdytas užduotis] - [Minusuojami arba baudos taškai]

11.2. Važiavimo laiko norma. Bendra trukmė - 5 val. Viršijus šią normą - finišas užsidaro ir komanda laikoma nefinišavusia. Laiko norma be baudos taškų - 4 val.  Viršijus šią normą - taikomi baudos taškai. DĖMESIO: baudos taškai tokie, kad gali būti verta "pavėluoti".
Apibendrinant, jeigu važiavimo trukmė:
iki 4 val. 00 min - be baudos taškų
iki 4 val. 15 min - 15 baudos taškų
iki 4 val. 30 min - 30 baudos taškų
iki 4 val. 45 min - 60 baudos taškų
iki 5 val. 00 min - 120 baudos taškų
virš 5 val. 00 min -  komanda laikoma nefinišavusia

11.3. Vidutinis greitis važiavimo metu ribojamas 45 km/val. Viršijimas baudžiamas:
iki 5 km/val. – 100
iki 10 km/val. – 200
virš 10 km/val – 500.

11.4. Vid. greitis skaičiuojamas pagal komandos įveiktą atstumą. Įveiktas atstumas nustatomas pagal pateiktus odometrų parodymus ir pagal geografinį atstumą tarp aplankytų objektų, padauginus iš koef. 1,2. Tuomet bus pasirinktas didesnis atstumas. Kilus abejonėms dėl įveikto atstumo, greičio viršijimo, komanda pati privalo pateikti įrodymus, kad įveiktas atstumas pagal komandos pateiktus duomenis atitinka faktinę kelionę (pvz. pateikti tikslų savo kelionės maršrutą). Kitaip teisėjų sprendimų komanda gali būti diskvalifikuota.

11.5. Esant vienodam surinktų taškų skaičiui, laimi komanda: (eilės tvarka):
kurios vid. greitis buvo žemesnis
kuri surinko daugiau KPD taškų

11.6. Atsižvelgiant į renginio formatą (apdovanojimai turi būti paskelbti per valandą nuo finišavimo), į nominacijų (pvz. 1, 2, 3, KPD ir kitos) vietas pretenduojančių komandų rezultatai apskaičiuojami renginio metu išsamiai. Kitų komandų rezultatai įvertinami be papildomų duomenų patikrinimo. Vėliau, visi rezultatai yra tikrinami per kitą savaitę, kol galutinai patvirtinami. Tuomet galutiniai rezultatai gali skirtis nuo rezultatų, paskelbtų apdovanojimo metu. Tokiu atvejų rezultatai koreguojami, bet nominacijų laimėtojai, paskelbti renginio diena, nėra atšaukiami.

Kita

  1. Tai yra pilna reglamento versija. Kilus nesutapimams tarp pilnos ir sutrumpintos versijų, pilna reglamento versija turi prioritetą.
  2. Visą medžiagą, kurią organizatoriai gauna iš dalyvių renginio metu (video, nuotraukos, atsakymai, bet išskyrus konfidencialius registracijos duomenis, taip pat nuotraukos, video ir kita medžiaga, kurią organizatoriai gauna iš trečiųjų asmenų (pvz. fotografų) iš renginio kontrolinių punktų, finišo bei kempingo) yra organizatorių nuosavybė, kurią organizatoriai gali naudoti renginio viešinimo tikslais be papildomo sutikimo.
  3. Reglamentas yra suderintas su LMSF ir Lietuvos Policija
  4. Kilus klausimams skambinti +370 611 03161 Birutė Vaitkutė

Linkime turiningos, linksmos ir nuotaikingos kelionės!