Published using Google Docs
ф-ра заняття на повітрі.docx
Updated automatically every 5 minutes

Конспект заняття з фізичної культури на свіжому повітрі

Тема: 

Сила та грація

                                                                              КЗ «ДНЗ  «ЛАСТІВКА»

                                                               Група: середня

                                                                                    Вихователь: Гордієнко М.І.

2014р.

Конспект заняття для дітей середнього дошкільного віку

Тема: Сила та грація

Мета: закріплювати вміння кидати м’яч обома руками з- за голови через

            сітку один одному;

            вправляти вміння:  хлопців - в повзанні на животі по

            гімнастичній лаві за допомогою рук, перестрибуванні через предмети

            висотою20см, підлізанні під дугу прямо; дівчат – в ходьбі по лаві

            прямо піднімаючи  високо коліна, зістрибуванні з лави, пролізати в

            обруч лівим та правим боком;

            удосконалювати швидкий біг під час  гри – змагання, різні види

            ходьби, шикування та перешиковування, вміння орієнтуватися в

            просторі та тримати рівновагу;

            розвивати спритність, окомір, гнучкість,витривалість, рішучість;

            формувати потребу дбати про своє здоров’я, міцні рухові навички та

            забезпечувати якість їх виконання;

            виховувати увагу, чесність, організованість, дружбу, здоровий спосіб

            життя.

Обладнання: обручі – 8 шт., 2 гімнастичні лави, 2 дуги ( висота – 60см ),

стояк, дерев’яні колоди ( висотою – 20см), 4 куба, волейбольна сітка,

мотузка,  2 м’ячі.

 

 

Хід заняття

І. Вступна частина.

 

           Діти в колоні один за одним крокують на спортивний майданчик і шикуються в шеренгу.

Вихователь: - Діти, давайте ми з вами привітаємося з нашими гостями. Що можна побажати нашим гостям? (вірш про спорт)

— Діти, а за допомогою чого ми стаємо здоровішими та сильнішими?

 - Так, це і вітаміни, і сонце, і вода, і заняття спортом.

- Ось сьогодні, ми з вами покажемо, як  вміємо займатися фізкультурою.

 - Направо! Один за одним в колоні руш!

«Вище ноги піднімаємо, через струмочки переступаємо.»

« На носочках разом ми їдемо, і ніколи не впадемо.»

« Схожі ми і на звіряток, полюбляємо з ними гратися».

 ІІ. Підготовча частина.

Комплекс загальнорозвиваючих вправ з обручем

 ( дві дитини з одним обручем)

«Космічні пригоди»

1. Піднімання обруча вгору.

В.п. – О.с., обличчям один до одного, руками за обруч, обруч внизу.

На 1 – підняти обруч до плечей.  На 2 – підняти вгору.

На 3 – опустити до плечей.           На 4 – в.п.                        ( повторити 8 разів).

 2. Перетягни обруч.

В.п. – ноги трохи розставлені, обличчям один до одного, руками взятись за середину обруча, руки  трохи зігнуті.

На 1 – дівчинка зігнула руки підтягнула обруч до грудей, а хлопчик випрямив руки.

На 2 – навпаки.              ( повторити 10 разів,  темп швидкий).

 3. Нахил тулуба в сторони.

В.п. – спиною один до одного, ноги нарізно, обруч вгорі горизонтально.

На 1 – нахил тулуба вправо.      На 2 – в.п.

На 3 – нахил тулуба вліво.         На 4 – в.п.                   ( повторити по 4 рази )

 4. Нахил тулуба вперед.

В.п. – спиною один до одного, ноги нарізно, обруч тримати внизу.

На 1 – дівчинка нахиляється вперед, а хлопчик назад.    На 2 –в.п.

На 3 – хлопчик нахиляється вперед, а дівчинка назад.    На 4 – в.п.             ( повторити 8р).

 5. Присідання.

В.п. – О.с., обличчям один до одного, обруч біля грудей.

На 1 – дівчинка присіла, а хлопчик стоїть обруч в руках.      На 2 – в.п.

На 3 – хлопчик присіл, а дівчинка стоїть обруч в руках.        На 4 – в.п.      ( повторити 8р).

 6.  Піднімання колін вгору.

В.п. – ноги трохи розставлені, обличчям один до одного, обруч внизу.

На 1 – підняти праву ногу вгору достати до обруча.                 На 2 – в.п.

На 3 – підняти ліву ногу вгору достати до обруча.                    На 4 – в.п.      ( повт.  по 4р)

 7. Перестрибування з ноги на ногу.

В.п. – обличчям один до одного, права нога вперед, руками за обруч, обруч на рівні грудей.

Перестрибування з ноги на ногу тримаючись за обруч. ( 12 стрибків).

 8. Рухи обручем вправо – вліво.

В.п. – ноги разом, обличчям один до одного, руками триматися за середину обруча.

На 1 – поворот рук  з обручем вправо.      На 2 – поворот обруча вліво.

На 3 -4 –в.п.                     ( повторити 10разів, темп швидкий)

 9. Повторити вправу №7.

 Шикування в одну колону, складання обручів.

 

ІІІ. Основна частина.

- Вихователь: -  Зараз наші хлопці покажуть, які вони сильні та спритні.

                            А дівчатка, які вони граційні та пластичні.

 1. Кидання м’яча обома руками через сітку один одному з – за голови.

Спосіб організації дітей – груповий. Шикування дітей біля волейбольної сітки в чотири колонки за зростом.

За сигналом перший учасник команди кидає м’яч через сітку обома руками

з – за голови, його товариш ловить і котить під сітку обома руками іншому учаснику команди. Потім по сигналу змінюється завдання для кожної команди ( друга кидає, а перша ловить). Повторити по 6 разів.

2. Спосіб організації дітей – груповий, поточний. (повторити 5 разів).

Хлопці.

а.Повзання на животі по лаві підтягуючись руками, ноги прямі, разом. Стежити за дистанцією між хлопцями та правильним виконання вправи.

б.Перестрибування через колоди на обох ногах, руки біля грудей. Стежити за рівновагою та дистанцією між дітьми.

в. Підлізати під дугу прямо навпочіпки, руки на колінах, голова внизу.

Дівчата.

а. Ходьба по лаві прямо піднімаючи коліна, руки в сторони. Стежити за рівновагою, дистанцією між дівчатами, поставою.

б. Зістрибування з лави  з м’яким приземленням на дві ноги. Стежити за рівновагою.

в. Пролізати в обруч боком, руки в сторони. Стежити за рівновагою, дистанцією між дітьми.

3. Гра – змагання «Хто перший». (повторити 2 рази).

( діти шикуються в дві команди. Перший учасник  команди  з хустинкою в руках по сигналу біжить до орієнтиру, оббігає його і швидко назад передає естафету іншому учаснику команди. Перемагає та команда, яка перша справиться з  завданням).

 ІV. Заключна частина.

- Вихователь:  — Діти, як ви вважаєте, ми з вами добре тренувалися, здоров’я багато набралися?

- А давайте вдихнемо пахощі весни, вберемо в себе силу природи і поводимо весняні хороводи.

1. Ходьба.

2. Дихальна гімнастика та вправи на дихання.

3. Елементи «Хатха – йога»

4. Українська народна гра «Голочка та ниточка». ( 1хв.) 5. Підсумок заняття. 

Самоаналіз

Я, Гордієнко Мирослава Іванівна, працюю вихователем старшої групи та групи раннього віку. Маю педагогічний стаж роботи – 16 років та ІІ кваліфікаційну категорію.

  Заняття провела з фізичної культури на свіжому повітрі в групі середнього  дошкільного віку.

Дітей присутніх 16 чол.

Тема заняття: «Сила та грація»

Мета: закріплювати вміння кидати м’яч обома руками з- за голови через сітку один одному; вправляти вміння:  хлопців - в повзанні на животі по  гімнастичній лаві за допомогою рук, перестрибуванні через предмети  висотою20см, підлізанні під дугу прямо; дівчат – в ходьбі по лаві   прямо піднімаючи  високо коліна, зістрибуванні з лави, пролізати в  обруч лівим та правим боком;  удосконалювати швидкий біг під час  гри – змагання, різні види  ходьби, шикування та перешиковування, вміння орієнтуватися в просторі та тримати рівновагу;  розвивати спритність, окомір, гнучкість,витривалість, рішучість; формувати потребу дбати про своє здоров’я, міцні рухові навички та

забезпечувати якість їх виконання; виховувати увагу, чесність, організованість, дружбу, здоровий спосіб  життя.

Тип заняття: груповий з елементами індивідуальності (поділ хлопців та дівчат)

Вид заняття: тематичний.

 Заняття показала на свіжому повітрі та  відповідно структури проведення фізичного заняття – 4 частини.  Часове співвідношення між частинами дотрималась, частини взаємозв’язані. Мети, вважаю, досягла; виконали всі завдання,  діти були задоволені. Були використані індивідуальні та вікові особливості (групи здоров’я).

Такі застосувала методи: інформаційно – рецептивні та репродуктивні: бесіда, розповідь,  показ, демонстрація, інструктаж і прийоми:  розповідь – пояснення, контроль, самоконтроль. З фізичного виховання використала такі методи:

словесні: розповідь, пояснення, бесіда, вказівка, оцінка , команда, розпорядження; наочні: показ, демонстрація, звукові та зорові , підрахунки , орієнтири  

та практичні: розучування цілого, практична допомога, ігровий, змагальний.

Діти показали свій рівень сформованості вмінь та навичок на достатньому та високому рівні. Загальна атмосфера було позитивна, діти були активні, уважні, з інтересом та відповідально відносилися до заняття. Естетичні та санітарно – гігієнічні вимоги дотрималися.

Заняття з фізичної культури пройшло на позитивні ноті та були виконані всі завдання.

МЕТОДИ, ФОРМИ І ПРИЙОМИ НАВЧАННЯ

 

 

МЕТОДИ

 

 

ФОРМИ

ПРИЙОМИ

1.Інформаційно-

рецептивний

- Розповідь-пояснення,

- лекція,

опис,

бесіда,

інструктаж,

повідомлення учнів,

робота з підручником,

ілюстрація,

демонстрація наочних

посібників,

ТЗН

- Виклад інформації,

пояснення,

- активізація уваги та мислення,

- прийоми запам’ятовування,

- одержання з тексту

чи ілюстрації підручника

нових знань,

- робота з додатковим матеріалом

2.Репродуктивний

словесні, наочні і практичні методи,

робота за зразком

подання матеріалу в готовому

вигляді,

контроль,

самоконтроль,

конкретизація

і закріплення вже

набутих знань

3.Проблемно-

пошуковий

проблемний виклад знань,

пошукова діяльність учнів

(постановка проблемного питання,

розв’язаня проблеми

і проблемних завдань),

евристична бесіда

постанова взаємозв’язаних

проблемних запитань,

здобуття нових знань

у процесі проблемного

викладу знань,

активізація уваги та мислення,

різноманітна самостійна

робота учнів

4.Навчально –

дослідницький

самостійна творча

(дослідницька) робота учнів

на здобуття та розширення

знань

активізація уваги та мислення,

здобуття нових знань у процесі

самостійної роботи учнів,

формування висновків,

пізнання закономірності

Методи навчання  фізичних вправ

Методи наочні

Методи словесні

Практичні методи

показ

розповідь

розучування частинами

демонстрація: плакатів, малюнків, діафільмів, предметних посібників (шарнірних моделей)

пояснення

розучування цілого

бесіда

практична допомога

вказівка

ігровий

звукові та зорові

оцінка

змагальний

підрахунки

команда

орієнтири

розпорядження