УКРАЇНА

БЕРШАДСЬКА МІСЬКА РАДА

ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ

    сесія 7 скликання

РІШЕННЯ

(проект)

2017 р.

Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Бершадської міської ради на 2018 рік

Відповідно до Закону України від 28.12.2014р. №71-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», ст. 265 Податкового кодексу України , п.24 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Бершадська міська рада

                

ВИРІШИЛА:

  1. Встановити податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на території Бершадської міської ради на 2018 рік:
  1. Згідно ст.266 Податкового кодексу України база оподаткування є об’єкт  житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка, що перебувають у власності фізичної особи – платника податку, зменшується: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів, для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів, для різних видів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.  

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік)

Пільги із сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності) та на об’єкт/об’єкти оподаткування, якщо площа такого/таких об’єктів/об’єкта перевищує п’ятикратний розмір неоподаткованої площі

  1. Згідно п.266.5. ст.266 Податкового кодексу України податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки житлової та нежитлової нерухомості за 1 кв. становить:

1.3. Надати пільги по сплаті податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки за об’єкти житлової нерухомості та господарські присадибні будівлі таким категоріям осіб (п.266.4.2 Податкового кодексу України):

- учасники бойових дій та їх сім'ї

- інваліди першої та другої групи

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років

- пенсіонери за віком

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

- релігійним організаціям, статути (положення) яких зареєстровані у встановлені законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями).

  1. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну  комісію з питань планування,бюджету, соціально-економічного розвитку, з питань регламенту, депутатської етики, правового захисту та законності (голова комісії  В.Москаленко).

Міський голова                                       М.Кольченко