Mit Google Docs veröffentlicht
Ф10 Урок 11 Тема Розв'язування задач на вільне падіння тіл.
Automatisch alle 5 Minuten aktualisiert

237427818.jpgРозв’язування задач

на вільне падіння тіл


   


Мета.

Навчальна. Вчитися розв’язувати задачі на розрахунок кінематичних величин при рівноприскореному русі.

Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, фізичну компетентність.

Виховна. Виховувати культуру наукового мислення та мовлення, оформлення розрахункових задач.

Тип уроку. Урок засвоєння нового матеріалу.

here.gif

Дидактичні матеріали:

План

  1. Організаційний момент. Актуалізація опорних знань.
  2. Вчимося розв’язувати задачі.
  3. Запитання до уроку.
  4. Домашнє завдання.
  5. Перевір себе.
  6. Для допитливих.

Хід уроку


  1. Організаційний момент. Актуалізація опорних знань.

Перевірка домашнього завдання.


  1. Вчимося розв’язувати задачі.

images (5).jpgЗадача 11.1. Камінь кинули вертикально вниз із початковою швидкістю 5 м/с. З якої висоти кинули камінь, якщо він падав 2 с.

images (4).jpgЗадача 11.2. Тіло підкидають вгору зі швидкістю 20 м/с. Через який час після кидка воно опиниться на висоті 15 м?

images (4).jpgЗадача 11.3. Плавець стрибнув з п’ятиметрової вишки і занурився у воду на глибину 2 м. Початкова швидкість спортсмена дорівнює 0. Скільки часу і з яким прискоренням він рухався у воді? Опором повітря знехтувати. Рух у воді вважати рівноприскореним.

images (5).jpgЗадача 11.4. Парашутист опускається рівномірно зі швидкістю 5 м/с. На відстані 10 м від поверхні Землі в нього з кишені випала монета. На скільки секунд пізніше приземлиться парашутист, ніж монета? Вплив опору повітря на монету не враховуйте.

images (4).jpgЗадача 11.5. Який шлях пролетить камінець, що вільно падає, за восьму секунду падіння?

images (4).jpgЗадача 11.6. З балкона, що розташований на висоті 20 м, зі швидкістю 20 м/с вертикально вгору кинули камінь. За який час камінь впаде на землю?


  1. Домашнє завдання.

images (9).jpgЗадача 11.7. Бурулька, що відірвалась від краю даху, падала на землю 2 с. Яка висота будинку?

images (9).jpgЗадача 11.8. Підкинутий вгору камінь упав на землю через 4 с. Якою була його початкова швидкість? Якої висоти він досяг? З якою швидкістю впав на землю?

Підготуватися до самостійної роботи №3: “Рух тіла, кинутого вертикально”.


  1. Перевір себе.

50px-Crystal_Clear_app_korganizer.pngЗадачі достатнього рівня складності.

Задача 11.1.Д. М’яч підкинули вертикально вгору  зі швидкістю 20 м/с. Знайдіть шлях і модуль переміщення м’яча за 3 с руху.


  1. Для допитливих.

images (2).jpgЗадачі підвищеної складності.

Задача-оцінка 11.1.О. Оцінити свою середню потужність під час стрибка у висоту з місця.

Задача 11.2.О. Тіло вільно падає з висоти 270 м. Розділіть цю висоту на три частини так, щоб на проходження кожної з них був необхідний один і той самий час. (В. 30 м; 90 м; 150 м)

Задача 11.3.О. За останню секунду падіння тіло, яке вільно падає, пройшло половину свого шляху. З якої висоти падало тіло? (В. 57,8 м)

Задача 11.4.О. Тіло, яке кинули вертикально вгору, проходить за першу секунду половину висоти підйому. Який шлях пройде тіло за останню секунду підйому і падіння? (В. 3,17 м; 30,14 м)

Задача 11.5.О. Спостерігач визначив, що за 2 с тіло у вільному падінні пролетіло відстань 100 м. Як довго падало тіло з початкового стану спокою до моменту початку спостережень і який шлях пройшло воно при цьому? (В. 4с; 80 м)

Задача 11.6. О. Швидкість тіла, кинутого вертикально вниз з деякої висоти, через 1 с збільшилася порівняно з початковою в 6 разів. У скільки разів збільшиться його швидкість через 2 с після кидка? Опір повітря не враховувати. (В. 11)

Задача 11.7.О. Два тіла кинули вертикально вгору з однаковими швидкостями 20 м/с з інтервалом часу 1 с. Знайдіть, де і через який час після кидання першого тіла вони зустрінуться. (В. 18,75 м; 2,5 с)

Задача 11.8.О. З даху будинку через кожні чверть секунди падають краплі води. На якій відстані одна від одної будуть знаходитись перші дві краплі води в момент відриву десятої? (В. 5,2 м)

images (4).jpgЗадача 10.6.  Аеростат масою 250 кг почав опускатися з прискоренням 0,2 м/с2. Визначте масу баласту, який потрібно скинути за борт, щоб аеростат почав рухатися вгору з тим самим прискоренням. Опір повітря не враховуйте. Вважайте, що прискорення вільного падіння дорівнює 9,8 м/с2. (. 10 кг)