Узагальнююче повторення
Рух і взаємодія. Рівняння руху.
Мета.
Освітня. Повторити теоретичні знання з теми “Рух і взаємодія. Рівняння руху”. Тренувати навички розв’язування задач до даної теми.
Розвиваюча. Розвивати логічне та алгоритмічне мислення, навички проведення аналізу до задач.
Виховна. Виховувати культуру наукового мислення та культуру оформлення розв’язків до задач.
Тип уроку. Формування знань, умінь, навичок.
План
Хід уроку
Задача 99.1. У пригодницькому фільмі по даху потяга в напрямку його руху біжить людина зі швидкістю 2 м/с відносно потяга. Потяг рухається зі швидкістю 10 м/с, а йому назустріч дме вітер зі швидкістю 3 м/с відносно землі. Визначте швидкість вітру відносно людини.
Здача 99.2. Відстань 60 км човен, який рухається відносно води з однаковою швидкістю, проходить за 3 год і за 6 год - проти неї. Визначте швидкість течії річки та час, за який човен пройде зазначену відстань у водоймі без течії.
Здача 99.3. Прямолінійну ділянку шляху між двома містами автомобіль подолав із середньою швидкістю 24 м/с. Першу половину шляху він їхав зі швидкістю 20 м/с. Визначте швидкість, з якою автомобіль проїхав другу половину шляху.
Задача 99.4. Кулька зі стану спокою скочується з гірки довжиною L за час t. У скільки разів відрізняється миттєва швидкість руху кульки посередині гірки від середньої швидкості руху кульки на всій гірці?
Підручник: §28-32 - повторити.
Задача 99.5. Автомобіль почав рухатися прямолінійно рівноприскорено із стану спокою і через 5 с його швидкість дорівнювала 10 м/с. Визначте прискорення автомобіля. Який шлях пройшов автомобіль за 4с від початку руху? (В. 2 м/с2; 16 м)
Задача 99.6. Велосипедист проїхав 40 км зі швидкістю 20 км/год, а потім 30 км зі швидкістю 10 км/год. Яка середня швидкість на всьому шляху? (В. 14 км/год)
Вправа 99.1. Рух і взаємодія. Рівняння руху.