Усе геніальне - просте!

Використання відеоконференцзв’язку APPEAR.IN

Якщо у вас є мікрофон, веб-камера і підключений до Інтернету комп’ютер, то ви маєте змогу спілкуватися зі своїми студентами за допомогою геніального за своєю простотою Інтернернет-сервісу appear.in. Для цього вам не потрібно встановлювати на ваш комп’ютер жодних програм, не треба ніде реєструватися, не треба вводити лонін/пароль тощо.

Зайшовши на сайт https://appear.in/, ви маєте змогу створити кімнату для спілкування, назва якої пропонується системою і виділяється червоним кольором після адреси сайту:

В прикладі, показаному на картинці вище, - це https://appear.in/famous-chough. Ви можете залишити пропоновану вам назву або ввести свою. Головне, щоб вона не була вже зайнятою кимось іншим.

Якщо натиснути кнопку Create, на сервері буде створена, а у вашому барузері відкриється кімната з вказаною адресою, де ви матимете змогу спілкуватися зі своїми студентами, які теж повинні зайти на цю адресу зі своїх комп’ютерів. Система працює лише у браузарах Chrome, Firefox i Opera, але найбільше можливостей, (зокрема можливість трансляції не тільки зображення з веб-камери, а й з монітора користувача) надає Chrome. Одночасно в одній кімнаті може спілкуватися не більше восьми осіб.

Відразу після відкриття кімнати система запитує, чи даєте ви згоду на використання вашої веб-камери і мікрофона. Відповівши ствердно, можете розпочинати спілкування.

 

Якщо ви використовуєте смартфон або планшет, то з двох наявних у вас веб-камер треба обрати ту, що дивиться на вас. В браузері Chrome для цього треба скористатися іконкою у правому куті адресного рядка:  .

Під час розмови ви маєте змогу тимчасово відключати свій мікрофон і веб-камеру за допомогою кнопок , розташованих під вашим екраном,  або навіть тимчасово виходити із кімнати за допомогою кнопки  у правому верхньому куті вашого браузера. Щоб повернутися до тієї самої кімнати, натисніть кнопку Go back to the room. Також тут можна оцінити якість звуку, який ви чуєте.

.

 

Щоб усі ваші співрозмовники мали змогу зібратися у одній кімнаті, їм треба повідомити її адресу. Для цього можна використовувати будь-які засоби: електронну пошту, SMS тощо. Є можливість розсилання безкоштовних SMS безпосередньо з сайту appear.in.

Якщо ви використовуєте Moodle, то найпростішим способом довести до студентів адресу кімнати для спілкування є створення у вашому курсі гіперпосилання на її адресу, наприклад, таке: Кімната для нашого спілкування. Можна також створити ресурс типу URL, що посилається на цю адресу:

Тоді щоб розпочати спілкування у визначений час викладачу і студентам достатньо просто клацнути мишкою це посилання або ресурс:

Щоб не створювати щоразу іншу адресу кімнати для спілкування, а постійно закріпити її за собою і бути її адміністратором, натисніть справа вгорі кнопку  і у вікні, що відкриється, пропишіть свою електронну пошту та натисніть кнопку . На цю пошту вам прийде повідомлення з гіперпосиланням, клацнувши по якому, ви підтвердите права господаря кімнати. Екран господаря помічається іконкою . Він має можливість задати фонове зображення кімнати та при потребі видаляти непотрібних співрозмовників, натиснувши під їх екраном кнопку .

Кожний користувач може у себе збільшити або зменшити екран будь-якого співрозмовника за допомогою кнопок та  у правому верхньому куті екрану.

Якщо ви використовуєте браузер Chrome (інші поки що не надають такої можливості), то можете показувати іншим не тільки зображення зі своєї веб-камери, а й вікно однієї з запущених вашому комп’ютері програм або весь екран вашого комп’ютера. Для цього треба клацнути внизу посилання . Коли ви це зробите перший раз, вам буде запропоновано встановити на вашому браузері додаток, який забезпечує цю функцію. Щоб повернутися до показу зображення з веб-камери, треба натиснути внизу кнопку . Так співрозмовники мають змогу показувати один одному що відбувається на їхньому комп’ютері, а викладач може показувати презентацію, під час онлайн лекцій.