Registracija į konferenciją „Žalioji ekonomikos reforma – kaip klimato kaitą mažinantys sprendimai gali prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo?“


Spalio 19 d. (pirmadienį) 10 val. Seimo Europos informacijos biure (Gedimino pr. 53, III-ieji Seimo rūmai) vyks konferencija „Žalioji ekonomikos reforma: kaip klimato kaitą mažinantys sprendimai gali prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo?“.

Konferencija rengiama prieš šiais metais lapkričio 30 d. – gruodžio 11 d. Paryžiuje vyksiančią Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją. Jos metu pasaulio valstybės privalės susitarti dėl veiksmų mažinant klimato kaitą, kad pasaulio klimatas neatšiltų daugiau nei 2 laipsniais.

Konferencijoje „Žalioji ekonomikos reforma“ išgirsite apie Lietuvos klimato pokyčius ir su jais susijusias grėsmes, taip pat – apie Lietuvos klimato kaitos politiką ir rengiamą poziciją, kuri valstybės atstovų bus pristatyta Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje. Reinhard Bütikofer, Vokietijos žaliųjų atstovas Europos Parlamente, aptars pasaulyje vykstančius pokyčius ir ambicingus tikslus, kuriuos klimato kaitos mažinimo ir atsinaujinančios energetikos skatinimo srityje įsipareigoja vykdyti vis daugiau pasaulio valstybių. Diskusijoje aptarsime galimą teigiamą investicijų į klimato kaitos mažinimą poveikį Lietuvos ekonomikai.

Antroje konferencijos dalyje kalbėsime ne tik apie atsinaujinančios energetikos situaciją Lietuvoje ir Europoje, bet ir apie žaliuosius sprendimus, kuriuos įgyvendina Lietuvoje veikiančios įmonės. Lietuvoje gaminami saulės moduliai jau yra pripažinti ir paklausūs užsienyje. Pranešėjai taip pat supažindins su galimais ir jau taikomais sprendimais miestuose, kurie leidžia taupyti energiją. Sužinosite ir tai, kas yra „žaliasis namas“. Visi kartu pabandysime atsakyti į klausimą, ko trūksta, kad gyventume taupiau ir sveikiau.

Konferencijoje dalyvaus Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Klimatologijos skyriaus vyriausiasis specialistas Justinas Kilpys, Aplinkos ministerijos Taršos prevencijos departamento Klimato kaitos politikos skyriaus vedėja Stasilė Znutienė, Vokietijos žaliųjų atstovas Europos Parlamente, Žaliųjų grupės Europos Parlamente narys Reinhard Bütikofer, Lietuvos atsinaujinančių išteklių energetikos konfederacijos prezidentas Martynas Nagevičius, Lietuvos saulės energetikos asociacijos prezidentas Vitas Mačiulis, VGTU doc. dr., Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos direktorius Gintaras Stauskis, Žaliosios politikos instituto prezidentas Remigijus Lapinskas, UAB „Mano būstas“ generalinis direktorius Vytautas Turonis.

Konferencijos iniciatorius Seimo narys, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas Linas Balsys.

Maloniai kviečiame dalyvauti ir prašome užsiregistruoti į konferenciją.

Įėjimas į renginio vietą – laisvas, specialių leidimų nereikia.

Kontaktai pasiteiravimui:
Sonata Dirsytė
E. paštas: sonata.dirsyte@zaliojipolitika.lt
Tel. nr. 865746432

    Captionless Image
    This is a required question
    This is a required question