Úspěchy našich studentů v 1. pololetí školního roku 2014/15

Výborných výsledků dosáhli v prvním pololetí školního roku 2014/15 naši žáci v okresním kole olympiády z matematiky. V kategorii Z9 obsadila  1.místo Berenika Richterová a  2. místo Jakub Neuhöfer, oba žáci kvarty.

V okresním kole dějepisné olympiády v kategorii Z9 se na 2. místě umístil Šimon Remeš z kvarty.

Velmi dobře nás reprezentovali žáci v krajském kole Ekologické olympiády, ve které získalo družstvo ve složení  Anna Tichá z kvinty, Eliška Černohorská a Jakub Kolář, oba ze septimy 8.místo.

I finálové kolo soutěže „O kloubouk kouzelníka Pokustóna“ se neobešlo bez naší účasti. Na 5. místě se umístila Anna Ruszová z primy, na 8. místě Julie Mikulandová a Eliška Řezáčová, obě z kvarty a 9. místo obsadila děvčata z primy Sofie Kolací a Kateřina Pokorná.

Významného úspěchu dosáhla Šárka Melicharová ze sexty, která soutěžila se svojí literární prací v projektu MF Dnes Studenti čtou a píši noviny“. Její článek byl uveřejněn na stránkách MF Dnes. Šárka nás reprezentovala i v celorepublikové literární soutěži Máchovou stopou“, kterou každoročně vyhlašuje Knihovna K. H. Máchy v Litoměřicích. I zde potvrdila svůj talent a obsadila v kategorii středoškoláků 1. místo! Soutěžní práce byly hodnoceny porotou prozaiků P. Bryczem, I. Myškovou a J. Balvínem. (více na:

 http://www.knihovnalitomerice.cz/aktuality/machovou-stopou-2014-zna-sve-finalisty; Vítězné práce naleznete na:

 http://www.knihovnalitomerice.cz/nase-noviny/noviny-z-knihovny-3-2014)

Blahopřejeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy!                                                                                                                                                                                       

Foto - viz příloha „Šárka“ (zdroj: http://www.czechlit.cz/oceneni-dva/machovou-stopou-2014-zna-viteze/)