Exkurze V7

Dne 14. dubna 2015 se uskuteční exkurze třídy septimy do Pivovarského muzea a Pivovaru U Fleků a do Klementina (Zrcadlová kaple, Barokní knihovna a Hvězdárenská věž).

Exkurze začíná v 10:00 hodin, předpokládaný konec bude kolem 14:00 hodin

Pedagogický dozor: PhDr. Petra Posoldová

Exkurze C3

Dne 28. dubna 2015 se uskuteční exkurze třídy 3.A do Pivovarského muzea a Pivovaru U Fleků a do Klementina (Zrcadlová kaple, Barokní knihovna a Hvězdárenská věž).

Exkurze začíná v 10:00 hodin, (v 9:45 - podle skupin), předpokládaný konec bude kolem 14:00 hodin

Pedagogický dozor:

RNDr. Marcela Beránková (náhradník: Mgr. Pavel Hromas)

Mgr. Tomáš Karásek

Podrobné info: 3.A - exkurze - 28. dubna 2015 

Exkurze proběhne v úterý 28. dubna 2015 v Pivovarském muzeu a Pivovaru U Fleků (Křemencova 11, Praha 1) a v Klementinu - Zrcadlová kaple, Barokní knihovna a Hvězdárenská věž (Praha 1, Karlova 1; vstup možný i z Mariánského náměstí č. 5)

Možná cesta:

U Fleků-buď tramvají č. 9 z Hlavního nádraží nebo z metra Můstek na Národní třídu; zde uhnout do Spálené ulice, jít směr Karlovo náměstí a mírně uhnout doprava do Myslíkovy ulice; první příčná ulice vpravo na Myslíkovu je Černá, druhá Křemencova; už z dálky jsou vidět hodiny, které jsou symbolem Pivovaru U Fleků.

Klementinum-buď tramvají č. 9 nebo z metra Můstek na Národní třídu, odtud vpravo po nábřeží až do Karlovy ulice. A z Karlovy ulice je jeden vstup nebo lze pokračovat až k hlavnímu vchodu na Mariánském nám.

Nebo metrem na stanici Staroměstská a odtud projít na Mariánské náměstí.

Sraz v Klementinu je před vstupem do Astronomické věže, kde je také pokladna.

Vstup do Klementina z Křížovnické ulice je uzavřen!!!!

Rozdělení třídy do skupin:

1. skupina (v 10:00 hodin U Fleků, od 13,00 hodin Klementinum) - dozor: M. Beránková (případně P. Hromas)

Drátovská, Indráková, Jindra, Klouček, Kloučková A., Krátký, Kučaba, Kulhánek, Nykodem, Peterová, Sochor, Šťastný, Ševčík, Vosáhlo, Slávik???

2. skupina (v 9:45 hodin Klementinum, od 12,00 U Fleků) - dozor: T. Karásek

Avecedo, Flajžík, Kloučková M., Motyčková , Mostecký, Černík, Reha, Coufalová, Šindelářová, Schmidt, Svejkovská, Střeštík, Uhlíř, Westfálová

Vstupné: U Fleků 100,- Kč; Klementinum 100,- Kč

K občerstvení při přesunu lze použít lahůdkářství U Paukerta na Národní třídě, které bylo založeno v roce 1916 a znovu otevřeno v říjnu 2008.

Předpokládaný konec exkurze: kolem 14,00 hodin (skupina 1. před Klementinem a 2. před Pivovarem).