Analytická úloha

Obrázky skrývající se za odkazem u jednotlivých otázek zjednodušeně popisují systém fungování letiště z pohledu prvků (Class model) a jejich chování (Use case model):

Základní prvky (třídy) systému:
Osoby (Pilot, Cestující), Let, Rezervace, Letiště, Stát

Jak to funguje?
Do každého letu se vždy musí přihlásit 2 piloti, jinak se neletí. Systém jim následně odešle potvrzení o přihlášení. Cestující jsou povinni si zarezervovat místa v letadle – mohou mít na své jméno i více rezervací. Systém jim následně odešle potvrzení rezervace. U každého letu musí být kromě základních informací vždy uvedeno také odletové a cílové letiště + datum odletu. Letušky potřebují palubní seznam cestujících pro daný let, který obsluhují. Management letiště potřebuje 1x měsíčně získat přehled všech pilotů a jejich letů.

Najděte chyby v obou dvou modelech, popište, proč by to takhle nefungovalo a navrhněte správné řešení. Odpovědi můžete odeslat online přímo z tohoto formuláře (tlačítko úplně dole), odevzdat v papírové podobě na stánku DERS, nebo se o nich s námi přijďte pobavit na náš stánek ;-).

Tým DERS

  This is a required question
  This is a required question

  Kontakt

  Odevzdáním tohoto formuláře potvrzuji, že mnou uvedené osobní údaje jsou pravdivé. Souhlasím s tím, aby tyto údaje byly zpracovány, využity a ponechány pro personální účely společnosti DERS s.r.o., IČ: 259 24 362, se sídlem Polákova 737/1, 500 02 Hradec Králové, v souladu se zněním zákona č. 101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů v platném znění.
  This is a required question
  This is a required question
  This is a required question