EnviGuard

  Captionless Image

  Önsöz

  Enviguard projesinin amacı, günümüzde insanlar tarafından tespiti zor olan bazı kimyasal kirleticileri ve biyolojik tehditleri (toksik mikroalgler, virüsler, bakteriler,biyotoksinler, ve PCB'ler) hedef alan, çevre izleme ve akuakültür işletmelerinde erken uyarı sistemi olarak kullanılabilecek ileri derecede geliştirilmiş, spesifik ve kesin ölçüm yapabilen cihazlar geliştirmektir.

  Bu Anketin Kapsamı:

  Bu anket, denizlerde balık yetiştiriciliği yapılan tesislerde karşılaşılan balık hastalıkları, alg patlamaları ve kimyasal kirleticiler gibi ana sorunların belirlenmesini hedeflemektedir. Ayrıca hali hazırda uygulanan izleme sistem ve yöntemlerini, ilgili harcamaları ve üreticilerin daha iyi ve geliştirilmiş sistemlerle ilgilenip ilgilenmediklerini öğrenmeyi amaçlamaktadır. Tesislerin teknik özellikleri ve coğrafi konumları gibi bilgiler geliştirilecek olan yeni sistemlerin lojistik ihtiyaçlarının belirlenmesinde kullanılacaktır. Anketin doldurulması için gereken azami süre on (10) dakikadır. İlginiz, bilgi paylaşımınız ve ayırdığınız zaman için teşekkür ederiz. Tüm sorular opsiyoneldir.

  Bilgi Gizliliği:

  Bu araştırma, AquaBioTech Ltd (www.aquabt.com) ve İstanbul Üniversitesi ortaklığında yürütülmekte, Enviguard isimli FP7 projesi kapsamında Avrupa Birliği tarafından desteklenmektedir. Tüm sorular opsiyoneldir. Biz, anketimiz kapsamındaki bazı soruların hassas bilgiler içerdiğinin bilincindeyiz. Her ahvalde, soruları yanıtlayanların kimlikleri ve cevaplarının içeriği sadece araştırma amacıyla kullanılacak ve tamamen gizli tutulacaktır. Vereceğiniz tüm bilgiler, anketi dolduran diğer kişilerin cevapları ile karma olarak değerlendirilecektir. Araştırmamız grupların vereceği cevapların ve fikirlerin incelenmesini kapsamaktadır. Kişi bilgileri asla paylaşılmayacaktır. Kimlik ve iletişim bilgilerinin verilmesi zorunlu değildir ve sadece anket ile ilgili eksikliklerin veya anlaşılamayan yorumların açıklığa kavuşturulmasında ve/veya daha ileride oluşturulacak daha detaylı anketlerin size ulaştırılmasında kullanılacaktır. Eğer bu anket hakkında endişeleriniz ve/veya sorularınız olursa lütfen bizimle iletişime geçiniz Prof. Dr. Özkan Özden (ozden@istanbul.edu.tr), Yrd. Doç. Dr. Ferhat Çağıltay (ferfez@istanbul.edu.tr) ve Dr. Deniz Devrim Tosun (deniztosun@gmail.com).